Plánujete rodinné focení?
Pojďme si něco říct o tom, jak focení probíhá, co si vzít s sebou a kdy je nejlepší fotit. Pak už stačí jen dohodnout termín.
Jak focení probíhá?
Focení probíhá venku v přírodě nebo ve městě. Pokud fotíme venku, jsme závislí na počasí. Vždy doporučuji fotit v čase několika hodin před západem slunce, kdy světlo není tak ostré a má příjemně teplé odstíny. Během focení se projdeme předem dohodnutou lokalitou a nafotíme několik záběrů, ze kterých si potom sami vybíráte. Pokud by nám počasí ve smluvený termín nepřálo, je možné dohodnout jiný termín (dle mých i vašich možností).
Co s sebou?
Při venkovním focení obvykle postačí jedno oblečení (lepší jednobarevné, bez velkých barevných vzorů), případně ještě tričko či mikinu na výměnu, a také podle počasí. Doporučuji si však vzít něco, co Vás vystihuje a charakterizuje. Nějaký předmět z Vašeho oblíbeného koníčku, sportu nebo záliby. Na rodinné fotky je pěkné mít navíc jedno oblečení, které budete mít všichni stejné, například rifle a bílá trička.
Co následuje po focení?
Na internetovou galerii Vám nahraji náhledové fotografie, ze kterých vybíráte finální fotky. Tyto náhledové fotografie mají malé rozlišení a jsou opatřeny vodoznakem. Slouží pouze pro Vás na výběr finálních snímků, které potom dostanete v plném rozlišení a bez zmíňeného vodoznaku. Každá fotografie má své číslo. V pohodlí svého domova si vyberete fotografie, se kterými budeme dále pracovat a následně mi pošlete pouze jejich čísla. Fotografie upravím. Jedná se o vyladění barev, jasu, kontrastu a základní retuš (pupínky, modřiny, škrábance, neposedné vlasy, apod.
Z kolika záběrů budeme vybírat a můžete nám fotografie vybrat vy?
Vybíráte z cca 80 - 150 záběrů. Při samotném focení jich vždy vznikne více, ale já Vám výběr pročistím o ty, kde máte například zavřené oči apod. Po domluvě Vám mohu fotografie vybrat i sám.
Jak si fotografie předáme?
Fotografie předávám v plném rozlišení na internetovém úložišti. Výtisky ve velikost 10x15 cm předám osobně, nebo posílá poštou (dle Vaší vzdálenosti).
Kolik mě to bude stát a jak je to s placením?
Ceny za focení zasílám na vyžádání. Za focení a za fotografie platíte před předáním na můj účet, nebo v hotovosti při předání fotek. Nemusíte si tedy nosit žádnou hotovost s sebou na focení. 
Kdy se na focení objednat?
Focení je nejlepší objednávat minimálně 2 - 3 týdny dopředu. Vždy ale záleží na mé vytíženosti, tudíž mohu mít volný termín dříve, ale naopak také později.
A jak Vás mohu kontaktovat?
Všechny kontakty na mě najdete v sekci kontakt nebo použitím formuláře na konci stránky.

Těším se na focení s Vámi.

Také by vás mohlo zajímat?

Back to Top